PRIHLÁSENIE
Meno Heslo
ORGANIZOVANIE ŠKOLENÍ

CHCETE SA STAŤ NAŠÍM KLIENTOM?

partner

Priestorové charakteristiky detektorov

PARADOX používa pre tieto detektory unifikovanú sadu fresnelových šošoviek. To umožňuje pružne prispôsobovať charakteristiky snímačov podmienkam v objekte. Dosahuje sa tým dokonalé vykrytie priestoru pri minimálnom počte snímačov.

Šošovky možno rozdeliť do týchto skupín:

  • širokouhlé (typy WA)
  • s dlhým dosahom (typy LR)
  • záclonové (typ CU)

Priestorové charakteristiky detektorov NV5

 

Fresnelova šošovka snímača NV5 kombinuje valcovú aj guľovú plochu, čím zabezpečuje dokonalé krytie chráneného priestoru.

Priestorové charakteristiky detektorov NVX80

 

Priestorové charakteristiky tohto mimoriadneho snímača sú určené kombináciou

  • 2 x kvadratúrnych PIR na krytie priestoru,
  • 1 x kvadratúrneho PIR na spodné krytie (Creep Detector),
  • 1 x dvojkanálového MW detektora.

 

Charakteristiky PIR detektorov odolných voči zvieraťu

Osobitnú skupinu tvoria detektory odolné voči malým zvieratám - DIGIGARD 75, DM70, PMD75, resp. vonkajše
snímače DIGIGARD 85 a PMD85, ktorých fyzikálna podstata fungovania je založená práve na špeciálnej dvojitej optike. Charakteristiky týchto detektorov sú nemeniteľné a sú znázornené na nasledujúcom obrázku.

Alternatívne charakteristiky pre vonkajšie PIR detektory - záclona (CU)


K snímačom DIGIGARD 85 a PMD85 je možné na požiadanie dodať záclonovú šošovku. Vytvorí úzku stenu, ktorá rozdelí priestor na dve časti. Dá sa v nich voľne pohybovať, ale nedá sa prejsť z jednej strany na druhú.

 

Ak klient potrebuje chrániť priestory, v ktorých sa trvalo pohybuje domáce zviera (pes, mačka a pod.), záclonová charakteristika sa použiť nesmie. V takomto prípade je potrebné použiť štandardnú šošovku.

Charakteristiky PIR detektora
Stropný detektor PARADOME má jediný typ šošovky. Pokrýva oblasť s pôdorysom elipsy. Jej veľkosť závisí od montážnej výšky.

Charakteristiky PIR detektoraPARADOOR má symetrickú záclonovú charakteristiku. Otáčaním šošovky o 180 stupňov sa dá nastavovať odklon od zvislej roviny z 0 stupňov na 10 stupňov a opačne. Tomu zodpovedá poloha A a B na obrázku.


 

Charakteristiky detektora 525DM


Charakteristika detektora 525DM je predstavovaná jeho PIR aj MW zložkou. Obe zložky majú významný podiel na správaní sa snímača.

Charakteristiky detektorov NV780MX a NV780MR

 

NV780MX a NV780MR sú vonkajšie snímače určené na plášťovú ochranu. Majú úzku charakteristiku smerujúcu na dve strany. Obe strany je možné podľa potreby nezávisle nastaviť vertikálne aj horizonzálne.

Charakteristiky detektorov NV75M, NV75MX a NV75MR

 

NV75M, NV75MX a NV75MR sú výborné snímače pre najnáročnejšie použitie. Majú optiku kombinujúcu zrkadlá a Fresnelove šošovky (MIRONEL=MIRror+FresNEL). Sú vybavené antimaskingom a odolnosťou voči zvieratám.

Charakteristiky detektorov NV35M, NV35MX a NV35MR

 

NV35M, NV35MX a NV35MR sú vonkajšie aj vnútorné záclonové PIR snímače s antimaskingom a odolnosťou voči zvieratám.